Aktualności


Wyniki lotów młodych


Dodano 18 września 2019 o godz. 21:59

W zakładce listy konkursowe dodano wyniki gołębi młodych - lotniki z 5 lotów, kat.5x5 do okręgu, GMP oraz Derby.


Piknik intergracyjny


Dodano 11 września 2019 o godz. 13:32


11.08.2019 Szczecinek wypuszczone 6:45


Dodano 11 sierpnia 2019 o godz. 06:56

Dobry lot


Przełożenie lotu nr.1


Dodano 8 sierpnia 2019 o godz. 14:59

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne lot ze Szczecinka początkowo planowany na sobotę odbędzie się w niedziele.

Odjazdy kabiny również ulegają zmianie:

SOPOT 17:00

GDYNIA 18:00

CHWASZCZYNO 19:00


Spisy gołębi "DERBY"


Dodano 8 sierpnia 2019 o godz. 09:17

Zarząd Oddziału informuje, że do dnia 10.08 (na otwarciu zegarów) przyjmowane będą spisy gołębi młodych "DERBY" do mistrzostwa olimpijskiego.

 

Spisy proszę przygotować w dwóch egzemplarzach, spisy mają obejmować 15 sztuk zaobrączkowanych obrączkami "DERBY"

 

Poniżej wzór spisu do wydrukowania, jak również do edytowania we własnym zakresie.

 

SPIS DO WYDRUKU <- KLIKNIJ BY POBRAĆ

SPIS DO EDYCJI <- KLIKNIJ BY POBRAĆ


Informacje dotyczące lotów młodych


Dodano 27 lipca 2019 o godz. 22:14

Zarząd Oddziału na posiedzeniu w dniu 26.07.2019r. ustalił co następuje:

1. Loty gołębi młodych odbywać będą się w soboty (koszowanie w piątki).

2. Dnia 03.08 (sobota) odbędzie się lot próbny z kabiny (z nocowaniem) z miejscowości Korne (odległość ok.50 km). Koszowanie odbędzie się w piątek, godziny odjazdów kabiny SOPOT - 19:00, GDYNIA - 19:45, CHWASZCZYNO - 21:00. Lot jest darmowy.

3. Dnia 02.08 odbędzie się również zbieranie spisów gołębi młodych w 3 egzemplarzach, oraz drukowanie przyporządkowań z zegarów ESK. Jest to jedyny termin, spisy zdawane po tym terminie nie będą przyjmowane.

4. Spisy do mistrzostwa olimpijskiego oddajemy 16.08 - w dniu koszowania na drugi lot konkursowy. Spisy zdane po tym terminie nie będą przyjmowane.

5. Gołębie zaobrączkowane obrączkami olimpijskimi należy wprowadzać do poszczególnych systemów zgodnie z wytycznymi Zarządu Głownego, wytyczne te są poniżej do pobrania.

Poniżej dostępne do pobrania:

PLAN LOTÓW MŁODYCH WRAZ Z ODJAZDAMI KABINY (pobierz)

REGULAMIN MISTRZOSTWA OLIMPIJSKIEGO (pobierz)

REGULAMIN GMP MŁODYCH (pobierz)

WYTYCZNE WPROWDZANIA OBRĄCZEK OLIMPIJSKICH DO SYSTEMÓW ESK (pobierz)

 

vice-prezes ds. lotowych

Marcin Saciłowski


Pożegnaliśmy Bolesława Brzostowskiego


Dodano 27 lipca 2019 o godz. 21:25

Pożegnaliśmy Bolesława Brzostowskiego

W środę 3 lipca br. zmarł nasz Kolega – Bolesław Brzostowski (lat 73) członek Sekcji Gdynia naszego Oddziału. W asyście oddziałowego sztandaru, którego poczet stanowili koledzy: Jan Cechowski, Wiktor Wittstock i Zenon Kandzora oraz sztandaru Okręgu Gdańsk PZHGP odprowadziliśmy go w sobotę 6.07. do grobu na cmentarzu w Rumii – Janowie, gdzie 15 lat wcześniej spoczęła jego żona. W imieniu członków i zarządu oddziału 060 Gdynia – Sopot PZHGP pożegnał go Tadeusz Woźniak (tekst w załączeniu). Nad grobem wypuściliśmy kilkanaście gołębi pocztowych – ptaków, dzięki którym spotkały się nasze drogi życiowe.   

Słowa pożegnania od kol. Tadeusza Woźniaka

 

                                                                 Drogi Bolesławie!

    Wśród tych, którzy przyszli Ci towarzyszyć w ostatniej ziemskiej wędrówce jest wielu hodowców gołębi pocztowych. Hodowla była Twoją wielką pasją od wczesnej młodości. Najpierw hodowałeś gołębie na poddaszu kamienicy w Gdańsku-Olszynce, a następnie ponad 20 lat na Witominie na Ogrodzie Działkowym „Leśniczówka”.

    Realizowanie tej pasji było niezwykle trudne ze względu na pracę zawodową Bolesława – pracę na morzu jako marynarza. W Gdańsku było to możliwe dzięki pomocy kochającej Matki, na Witominie ofiarnie pomagała mu kochająca Żona.

    Był im za to bardzo wdzięczny, chociaż być może nie zawsze potrafił to okazać. Ciężka i niebezpieczna praca na morzu uczyniła go człowiekiem twardym, chwilami szorstkim w obejściu, skrywającym głębsze, serdeczne oblicze. A w głębi duszy był to człowiek prostolinijny, bo bólu uczciwy i odważny. Na morzu śmierć wielokrotnie zaglądała mu w oczy, najbardziej podczas katastrofy „Brdy”, gdy był wśród 27 członków załogi kutra tonącego u wybrzeży Danii, Jedenastu z nich straciło życie, Bolek uratował się w dramatycznych okolicznościach razem z kolegą Kaziem Hoppe, który przybył tu dziś pożegnać kolegę, który tamtej strasznej nocy pomógł mu ocalić życie. Mimo tych okropnych przeżyć, Bolek pozostał marynarzem. Kochał ten zawód, jak i swoją pasję – hodowlę pięknych i wiernych gołębi pocztowych. Te ptaki swoim przywiązaniem, pokonywaniem setek kilometrów w drodze powrotnej do swojego gołębnika, do oczekującego hodowcy, potrafią wzruszać nawet takich twardzieli, jakimi są marynarze!

     W ich przywiązaniu, w dowodach wierności tkwiła siła naszego – hodowców przywiązania do tej pasji. Jednym z nas był Bolesław. Przez ponad 50 lat był członkiem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, najpierw w Oddziale Gdańsk-Śródmieście, a następnie w Oddz. 060 Gdynia-Sopot. Był dobrym hodowcą i życzliwym kolegą. Za związkową działalność uhonorowany został srebrną i złotą odznaką PZHGP.

     Odprowadzamy go dziś w asyście naszych związkowych sztandarów: Okręgu Gdańsk i Oddz. Gdynia-Sopot. Zachowamy go w swojej pamięci jako dobrego hodowcę i kolegę.

ZDJĘCIA Z CEREMONII POGRZEBOWEJ W GALERII

 


Loty młodych


Dodano 7 lipca 2019 o godz. 04:04

W zakładce PLAN LOTÓW dodano uchwalony przez Zarząd Oddziału plan lotów gołębi młodych.

Plan lotów w wersji pdf gotowej do wydrukowania dostępny pod tym linkiem:

PLAN LOTÓW DO POBRANIA


Pożegnaliśmy Jana Jakóbczaka


Dodano 30 czerwca 2019 o godz. 22:41

Pożegnaliśmy Jana Jakóbczaka

        

W poniedziałek 10 czerwca 2019 zmarł nagle Jan Jakóbczak (lat 82), wieloletni członek PZHGP, najpierw Oddz. 058 Gdańsk-Wrzeszcz, a ostatnio Oddz. 060 Gdynia – Sopot PZHGP. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek 14 czerwca br., zapoczątkowała je msza św. w kościele parafialnym p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie.

 Zmarłego w niezwykle ciepłych słowach pożegnał proboszcz – ks. prałat Włodzimierz Zduński. Mówił o jego wzorowej pobożności i zaangażowaniu w życie parafii; wspomniał też o jego życiowej pasji – hodowli gołębi pocztowych. Wysłuchało tego liczne grono żałobników: członków rodziny, sąsiadów, znajomych; przyjaciół i kolegów hodowców zgromadzonych wokół sztandaru Okręgu Gdańsk PZHGP, którego poczet stanowili: Jan Kopka, Janusz Miller i Jerzy Wyczółkowski.

Po mszy św. trumna z ciałem zmarłego wystawiona została w kaplicy Cmentarza Komunalnego w Łostowicach, a następnie odprowadzona do grobu. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób, w tym liczne grono wybrzeżowych hodowców. Zmarłego przyjaciela pożegnał w imieniu hodowców Tadeusz Woźniak (tekst w załączeniu), a Edmund Wesołowski wypuścił nad otwartą mogiłą kilkanaście gołębi.

Tadeusz Woźniak

 

Pożegnanie wygłoszone przez kol. Tadeusza Woźniaka wieloletniego przyjaciela zmarłego

 

Żegnam Cię drogi Janku w imieniu hodowców gołębi pocztowych Wybrzeża. Łączy nas prawie 50 lat znajomości, wspólnych działań. Hodowla gołębi pocztowych była Twoją wielką pasją, której poświęcałeś wiele serdecznej uwagi.Najpierw byłeś członkiem Oddziału Wrzeszcz, potem Oddziału Sopot, a następnie Oddziału Gdynia – Sopot. Za swoją działalność zostałeś odznaczony srebrną i złotą odznaką PZHGP. Twoja działalność to konkretna praca na rzecz naszego środowiska. Byłeś człowiekiem niezwykle serdecznym i życzliwym, zawsze chętnie pomagałeś innym, a ponieważ Bóg Cię obdarzył wielkim talentem budowniczego, cieśli, albo raczej złotej rączki, wielu z nas tej Twojej życzliwości doświadczyło. Wielu z nas ma gołębniki przez Ciebie budowane. Ja też codziennie chodzę po schodach gołębnika, który Ty budowałeś. Ty też byłeś głównym budowniczym siedziby Oddziału Sopot PZHGP, którą uroczyście otwierał i podziwiał prezydent naszego Związku Jan Kawaler w 2005 roku. Ale dziełem Twojego życia był znaczący udział w budowie słynnego ołtarza papieskiego na Zaspie w 1987 roku. Zawsze byłeś gorliwym katolikiem i tym, co najlepsze – swoim talentem i pracą – służyłeś Bogu i Kościołowi.

Będzie nam Ciebie brakowało, tych rozmów w Twoim gospodarstwie na działce wśród Twoich zwierząt, które zawsze kochałeś - gołębi, królików, piesków i pszczół. Tym zwierzakom dawałeś dom. Byleś ich dobrodziejem. Nawet w przeddzień śmierci zebrałeś rój pszczół i osiedliłeś te muchy Boże w nowym ulu.

Kiedy dowiedziałem się o Twojej śmierci, to pomyślałem sobie, że Pan Bóg zabrał Cię do siebie, bo na uroczystości Bożego Ciała trzeba tam wysoko przygotować ołtarz i Ty jesteś tam potrzebny. A nam tu będzie Ciebie bardzo brakowało. Żegnaj, Kochany Janku!

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH DODANE W GALERII 


Zmiana lotu


Dodano 17 maja 2019 o godz. 09:39

W związku z niesprzyjającymi prognozami pogodowymi w najbliższą niedzielę, lot nr.4 - BAD OLDESLOE zostaje skrócony do 300-tki. Lecimy STRASBURG.

ODJAZDY KABINY: 

SOPOT 16:00

GDYNIA 16:45

CHWASZCZYNO 18:00


Przesunięcie lotu


Dodano 9 maja 2019 o godz. 16:51

W związku z niesprzyjającymi prognozami pogodowymi w najbliższą niedzielę, lot nr.3 - STRASBURG zostaje przełożony na sobotę. Koszujemy jutro tj. piątek.


Wyniki z lotu nr. 2 - NOWOGARD - 05.05.2019


Dodano 8 maja 2019 o godz. 11:58

Wyniki z lotu nr.2 dodane


Odwołanie lotu


Dodano 30 kwietnia 2019 o godz. 13:11

Uchwałą zarządu oddziału lot nr.2 - Koszalin-Bonin, mający odbyć się w dniu 1.05 zostaje odwołany.


Wyniki z lotu nr. 1 - KOSZALIN - 27.04.2019


Dodano 28 kwietnia 2019 o godz. 17:57

Wyniki z lotu nr. 1 dodane


Wyniki Sekcyjne


Dodano 28 kwietnia 2019 o godz. 17:56

Koledzy Hodowcy,

wyniki sekcyjne są do wglądu w zakładce PZHGP -> SEKCJE -> LISTY KONKURSOWE.


Spisy gołębi


Dodano 27 marca 2019 o godz. 09:11

Ostateczny termin zdawania spisów gołębi dorosłych na sezon 2019 - to 5.04.2019.

Spisy należy przygotować w 4-ech egzemplarzach, z czego jeden musi mieć pieczątke od lekarza weterynarii potwierdzający szczepienie gołębi.


Plan lotów


Dodano 2 marca 2019 o godz. 10:10

- w zakładce LOTY dodano plan lotów z opcją podglądu trasy lotu.

- w zakładce PZHGP -> DOKUMENTY dodano mistrzostwo oddziału na rok 2019.

- w zakładce PZHGP -> DOKUMENTY -> DRUKI dodano wzór spisu gołębi. 

PLAN LOTÓW DO WYDRUKOWANIA:

PLAN LOTÓW DODATKOWYCH DO WYDRUKOWANIA: 

MISTRZOSTWO ODDZIAŁU 2019: 

WZÓR SPISU GOŁĘBI: Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 1
Gołębie Hodowcy Ogłoszenia Strony PZHGP - serwis dla hodowców gołębi ©2008 mojegolebie.pl