Aktualności


Kategorie w lotach starych


Dodano 31 lipca 2021 o godz. 11:20

W zakładce listy konkursowe dodane zostały symulacje w kategoriach A, B, C oraz końcowe wyniki w GMP, Inter, Derby i kategorii Rocznych.

Do każdej sekcji zostały dostarczone "krzyżyki" do wypełnienia dla hodowców, którzy chcą złożyć do mistrzostwa okręgu również kategorię D.

Hodowcy, którzy chcą oddać wynik w jednej, najlepszej kategorii proszeni są o konktakt z rachmistrzem najpóźniej do 22.08.


Odwołanie lotu maraton


Dodano 8 lipca 2021 o godz. 20:52

Zarząd Okręgu podjął decyzję o odwołaniu lotu maraton planowanego na najblizsza niedzielę że względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Lecimy 300-tkę z Pasewalku. Koszowanie w sobotę Odjazd kabiny Sopot 17:00 Gdynia 18:00 Chwaszczyno 19:00

Loty gołębi młodych


Dodano 4 lipca 2021 o godz. 21:28

Dobry lot!

Spisy gołębi młodych w 4-ech egzemplarzach należy dostarczyć do Prezesów Sekcji do dnia 25.07 (ostatni lot gołębi dorosłych). Jest to jedyny i ostateczny termin, spisy nie będą przyjmowane w późniejszym czasie. Przy tworzeniu spisu proszę wziąć pod uwagę zmiany w regulaminie Mistrzostwa Polski gołębi młodych - od tego sezonu typowaną 15-tkę na dany lot można wybierać tylko i wyłącznie z pierwszej 50-tki na spisie. W poprzednich latach typować mogliśmy gołębie z całego spisu. 

Na ostatnim posiedzieniu zarządu oddziału uchwalono plan lotów gołębi młodych oraz mistrzostwa w jakich przyjdzie nam rywalizować.

Mistrzostwa pozostały bez zmian względem sezonu 2020:

- mistrzostwo z całości spisu

- mistrzostwo z 50-tki

- mistrzostwo z całości spisu z list sekcyjnych

- mistrzostwo typowane 15/8 z lotów zaznaczych w planie lotów jako do GMP (loty 2-5).

Poniżej link do pobrania planu lotów w formacie PDF:

POBIERZ PLAN LOTÓW


Zmiana lotu


Dodano 17 czerwca 2021 o godz. 18:57

Zarząd Rejonu ze wzgledu na niekorzystną prognozę meteorologiczną podjął decyzję o skróceniu kilometrażu z lotu Wolfsburg planowanego na 20.06 na lot Neubrandenburg (360 km).


Lot 23.05


Dodano 21 maja 2021 o godz. 09:39

Dobry lot!

Lot konkursowy planowany na 23.05 nie odbędzie się ze względu na panującą w dalszym ciągu w naszym województwie ptasią grypę.

 

 


Odwołanie lotu


Dodano 29 kwietnia 2021 o godz. 08:40

W związku z decyzjami Wojewódzkiego oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii lot planowany na najbliższy weekend tj. 2.05 zostaje odwołany.


Lot nr.1 Koszalin - Bonin


Dodano 18 kwietnia 2021 o godz. 13:54

Decyzją Zarządu Oddziału lot nr. 1 z miejscowości Koszalin - Bonin, którego odbycie planowane było na 25.04 zostaje odwołany.


Lot próbny


Dodano 15 kwietnia 2021 o godz. 10:35

Lot próbny planowany na 18.04 zostaje odwołany


Przedlotowe informacje


Dodano 30 marca 2021 o godz. 22:38

Dobry lot!

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Oddziału ustalono co następuje:

- lot próbny z kabiny odbędzie się 18.04 (niedziela) koszowanie odbędzie się w godzinach wieczornych w sobotę 17.04, planowana odległość to ok.60-70 km, udział w locie jest bezpłatny

- po otwarciu zegarów z lotu nr. 2 w dniu 02.05 odbędzie się u kolegów z Sekcji Chwaszczyno uroczyste rozpoczęcie sezonu lotowego 2021 połączone z rozdaniem nagród za poprzedni sezon. Zakończenie planowane na listopad 2020 ze względów epidemiologicznych nie doszło do skutku

- do planu lotów dodano lot nr.14 Koszalin - Bonin, którego odbycie planowane jest na 25.07 - lot będzie zaliczany do wszystkich współzawodnictw w mistrzostwie oddziału, ponadto lot ten będzie liczony do kategorii Derby oraz mistrzostwa gołębi rocznych we współzawodnictwie Okręgu Gdańsk, wyniki z tego lotu również będzie można użyć do wystawy

- ustalono, że wspomniany powyżej lot z miejscowości Koszalin - Bonin odbędzie się tylko i wyłącznie pod warunkiem, że zadeklarowana ilość gołębi na ten lot będzie oscylowała w okolicach 1000 sztuk, w przypadku mniejszej ilości lot się nie odbędzie

- zarząd przypomina o ostatecznym terminie składania spisów, który ustalony został na wtorek 6.04 - spisy proszę dostarczać do Prezesów Sekcji

Poniżej dodano link do pobrania zaktualizowanego planu lotów:

PLAN LOTÓW 2021 <- DO POBRANIA I WYDRUKOWANIA


Spisy gołębi dorosłych


Dodano 29 marca 2021 o godz. 13:00

Zarząd Oddziału informuje, że spisy gołębi dorosłych należy dostarczyć najpóźniej do wtorku 06.04.2021 (termin ostateczny).

Wzorem roku ubiegłego, spisy proszę dostarczać osobiście do Prezesów Sekcji.

SEKCJA GDYNIA - kol. Leszek Tybuś tel. 693-055-318

SEKCJA SOPOT - kol. Jerzy Wyczółkowski tel. 517-516-876

SEKCJA CHWASZCZYNO - kol. Piotr Rompca tel. 501-342-755

 

Spisy proszę przygotować w czterech egzemplarzach, z czego jeden musi być podbity przez lekarza weterynarii.

Hodowca chcący brać udział we współzawodnictwie DERBY składa dodatkowo spis gołębi dwuletnich w ilości do 15 szt, zaobrączkowanych olimpijską obrączką rodową „Derby” - gołębie te muszą być również ujęte na ogólnym spisie gołębi dorosłych.

 

Uwagi do spisów:

- Pierwszych 50 gołębi na spisie gołębi dorosłych będą zaliczane do Mistrzostwa Polski, Regionu i Okręgu oraz Mistrzostwa Oddziału "z 50-tki".

- Gołębie do spisu należy wpisać w oparciu o obrączki rodowe tj. od gołębi najstarszych do rocznych, a wewnątrz danego rocznika numerami od najmniejszego do największego wg wzorów podanych w Regulaminie Lotowo-Zegarowym PZHGP obowiązującego od roku 2012.

- Barwę gołębi należy wpisać w oparciu o obowiązujący wykaz barw gołębi zatwierdzony przez PZHGP i FCI dla danego systemu ESK (proszę nie używać cyfr kodu).

- Płeć gołębi oznaczamy: samiec - "10" lub "1", samica - "01" lub "0".

- Hodowca zobowiązany jest do posiadania kart własności do wszystkich gołębi.


Plan lotów gołębi dorosłych 2021


Dodano 23 stycznia 2021 o godz. 18:11

Dobry lot,

W zakładce loty -> plan lotów udostępniony został plan lotów gołębi dorosłych na nadchodzący sezon.

Plan lotów jest dostępny do pobrania w formie pliku pdf gotowego do wyrdukowania w zakładce PZHGP -> Dokumenty oraz pod poniższym tekstem.

Zarząd Oddziału informuje, że od lotów pow. 500 km zawiązany został rejon lotowy "Kaszuby" w skład którego wchodzą oddziały 059 Gdynia Chylonia, 060 Gdynia - Sopot - Chwaszczyno oraz 078 Kartuzy Żukowo.

Z lotów powyżej 500 km czyli zalicznych do  kat. C oraz M odbędzie się mistrzostwo rejonu ze wspólnej listy - mistrzostwo będzie odbywało się na zasadach identycznych jak do GMP czyli typowana 10-tka i 5 gołębi punktuje.

Planowana jest również po sezonie wystawa rejonowa w Miszewie - w zależności od obostrzeń epidemiologicznych z jakimi będziemy musieli się zmierzyć pod koniec tego roku.

Zgodnie z rozporządnieniem Zarządu Okręgu Gdańsk z lotów do kategorii maraton z miejscowości Telgte obowiązuje wspólny start dla gołębi z całego okręgu oraz wspólna lista konkursowa.

 

PLAN LOTÓW GOŁĘBI DOROSŁYCH 2021 DO POBRANIA <- KLIKNIJ

 


Pożegnaliśmy śp. Ludwika Dobka


Dodano 8 grudnia 2020 o godz. 20:33

     Pożegnaliśmy Nestora naszego Oddziału
 
W sobotę 5 grudnia 2020 pożegnaliśmy śp. Ludwika Dobka (lat 87), członka honorowego Oddz. 060 Gdynia-Sopot-Chwaszczyno  PZHGP. 
Kol. Ludwik Dobek mieszkał w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack i należał do Sekcji Gdynia naszego Oddziału. Gołębie hodował od dziecka, członkiem naszej społeczności był ponad 50 lat. Kochający gołębie, życzliwy i wyrozumiały dla ludzi – takim go zawsze znaliśmy. Jeszcze w 2020 roku uczestniczył w lotach i naszych środowiskowych spotkaniach. Jak zwykle cieszył się dobrym zdrowiem i szacunkiem oraz sympatią młodszych kolegów. Odszedł nagle.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej, po czym samochodowy kondukt podążył na cmentarz przy ul. Spokojnej w Gdyni. W pogrzebie wzięło udział liczne grono wybrzeżowych hodowców, członkowie Oddziału Gdynia-Sopot-Chwaszczyno wystąpili ze związkowym sztandarem, którego poczet stanowili: Piotr Rompca – prezes Zarządu Oddziału 060, a jednocześnie członek Zarządu Głównego PZHGP – jako chorąży oraz Jan Cechowski i Ryszard Głuszek.
W imieniu wybrzeżowych hodowców zmarłego Kolegę pożegnał Tadeusz Woźniak – członek Zarządu Sekcji Gdynia (tekst w załączeniu). Nad otwartym grobem poszybowało stadko wypuszczonych gołębi kol. Ludwika. Zachowamy go w życzliwej pamięci.
 
Słowa pożegnania od kol. Tadeusza Woźniaka
 
Żegnamy Ludwika Dobka
 
Przyszliśmy na ten cmentarz towarzyszyć w ostatniej ziemskiej wędrówce naszemu Koledze, śp. Ludwikowi Dobkowi. Łączyła nas wspólna pasja, zamiłowanie do hodowli gołębi pocztowych. Znaliśmy się kilkadziesiąt lat, setki razy spotykaliśmy się wysyłając nasze gołębie na loty, porównując czasy powrotu naszych gołębi na spotkaniach zwanych „otwarciem zegarów”. Podczas tych spotkań nie zdarzyło się nigdy, by Ludwik odezwał się do kogoś złym słowem, albo chociaż dyskutował podniesionym głosem. Cichy, zawsze opanowany, przyjazny ludziom i koleżeński. Takim go wszyscy znaliśmy przez te długie lata znajomości. Spojrzenie w historię tych wielu lat naszej znajomości podpowiada mi metaforę „Człowiek o gołębim sercu”. Takim był śp. Ludwik Dobek. Obcując tyle lat z gołębiami stał się jak one łagodny, cichy i spokojny. Ten sposób bycia zjednywał mu sympatię i uznanie, czego dobitnym dowodem jest liczny udział kolegów hodowców w dzisiejszej, smutnej uroczystości – mimo trudnego czasu pandemii. Żegnamy śp. Ludwika skupieni pod naszym sztandarem,  sztandarem Oddziału Gdynia-Sopot-Chwaszczyno Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, którego Ludwik był członkiem-założycielem, który wspierał swoją działalnością i społecznym zaangażowaniem. Zamiłowanie do gołębi towarzyszyło mu przez całe życie. Wśród nas hodowców zawsze cieszył się wielką sympatią i uznaniem. Doceniając jego zaangażowanie i wzorową postawę władze naszego Związku uhonorowały go licznymi dowodami uznania – aż po najwyższe odznaczenie – członkostwo honorowe PZHGP. 
Z wielkim smutkiem żegnamy dziś śp. Ludwika Dobka przekonani, że będzie go nam bardzo brakowało. Nieraz szykując nasze gołębie na kolejny lot będziemy wyglądali, czy nie nadchodzi Ludwik ze swoim koszem gołębi. Bo pewne jest, że o nim nie zapomnimy, że pozostanie na zawsze w naszej pamięci! Spoczywaj w pokoju.
Żonie i najbliższej rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia.
 
Tekst oraz zdjęcia kol. Tadeusz Woźniak.
 
Zdjęcia z ceremonii pogrzebowej dodane w galerii.
 

Koszowanie sekcja Chwaszczyno


Dodano 10 września 2020 o godz. 19:34

Koszowanie na lot Gryfino w sekcji Chwaszczyno odbedzie sie jutro w godzinach 17.00 - 18.40

Zmiana lotu


Dodano 3 września 2020 o godz. 09:04

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lot Nowogard odbędzie się w niedzielę 06.09.

Koszujemy w sobotę.

 


Zmiana lotu


Dodano 2 września 2020 o godz. 18:12

Wstępne prognozy pogody wskazują, że lot Nowogard najprawdopodobniej przełożony będzie na niedzielę. Ostateczna decyzja podjęta będzie jutro do godziny 11.00.

 

Zarząd


Korekta wyników


Dodano 31 sierpnia 2020 o godz. 16:33

Drodzy hodowcy,

Korekcie uległy wyniki Oddziałowe oraz sekcji Chwaszczyno z dwóch pierwszych lotów młodych.

Wraz z wynikami z 3-iego lotu dołącze poprawione "paski" dla hodowców z w/w dwóch pierwszych lotów.

Zaaktualizowane listy konkursowe oraz wyniki są już wstawione na stronę.

 

Rachmistrz

 


Zmiana lotu


Dodano 21 sierpnia 2020 o godz. 08:27

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne lot Połczyn-Zdrój zostaje przełożony z soboty na niedzielę 23.08.

Koszujemy w sobotę w zmienionych godzinach, odjazdy kabiny z poszczególnych sekcji poniżej:

SOPOT - 17:00

GDYNIA - 18:00

CHWASZCZYNO - 19:00


Bobolice start 6:15


Dodano 15 sierpnia 2020 o godz. 06:27

Dobry lot

Odwołanie lotu


Dodano 31 lipca 2020 o godz. 10:53

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne ostatni lot gołębi dorosłych planowany na 02.08 zostaje odwołany.

 

Zarząd Oddziału


Zmiana lotu


Dodano 27 lipca 2020 o godz. 19:46

Decyzją zarządu rejonu lot Emden, którego odbycie jest planowane na najbliższą niedzielę zostaje skrócony do "500-tki" czli Reinfeld. Koszujemy w sobotę rano.


Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 3
Gołębie Hodowcy Ogłoszenia Strony PZHGP - serwis dla hodowców gołębi ©2008 mojegolebie.pl